Müşteri Hizmetleri

 

Müşteri Hizmetleri sayfamıza hoşgeldiniz.

Bizlere 0850 840 80 22 ve 0216 510 510 0 nolu telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca;

Siparişler için siparis@vardek.com

Teklif almak ve Bayilik için info@vardek.com

Muhasebe için muhasebe@vardek.com email adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz.


Alışverişinizin her aşamasında, kendinizi güvende hissedebilmeniz için en çok merak edilen konuları ve sıkça sorulan soruları size yardımcı olabilmek amacıyla aşağıda listeledik.

Farklı sorularınız için, iletişim formunu kullanabilirsiniz...

1) Kredi kartımla alışveriş yapamadım. Ne yapmalıyım?

Kartınızın kendi güvenliğiniz için 3D Secure özelliğinin açık olduğundan emin olun. Eğer açık değilse bankanızla iletişime geçerek 3D Secure özelliğini aktif hale getirin.

Üyelik
 • Kargo Firması ve İrtibat Bilgilerini Öğrenebilir miyim?

  MNG KARGO

  www.mngkargo.com.tr

  444 06 06

 • Sipariş ettiğim ürünün kargo süresi ne kadardır?

  Kargo firmaları ile yapılan gönderimlerde, ortalama teslim süresi 3 iş günüdür.
 • Ürünüm kargolandı ancak hâlâ ulaşmadı. Ne yapabilirim?

  Ürünün size ulaşmaması kargo firmasıyla ilgili olabilir. Eğer mağaza ürünü kargoya vermesine ragmen ürün elinize ulaşmadıysa lütfen şu adımları izleyin: Size iletilen Kargo Takip no ile ürününüzü kargo firmasından sorgulayınız. 

 • Kargomu nasıl takip edebilirim?

  vardek.com'da ödeme alındıktan sonra, mağaza belirttiği tedarik süresi içinde ürünü kargolar ve sisteme kargo bilgilerini girer. Kargo bilgileri e-posta adresinize gönderilir. Ayrıca Hesabım sayfanızdaki Mevcut Sipariş sekmesinden "KARGO TAKİP" linkini tıklayarak ve kargo şirketinin internet sitesinden ürününüzü takip edebilirsiniz.

 • Kargo durumuna bakmak istiyorum fakat " kargo takip numarası bulunamadı" diyor.Ne yapabilirim?

  vardek.com'da ödeme alındıktan sonra belirtilen tedarik süresi içinde ürünü kargolar ve sisteme kargo bilgilerini girer. Kargo bilgileri, e-posta adresinize gönderilir. Hesabım sayfanızdaki Sipariş Durumu  başlığının altında yer alan Mevcut Sipariş alanından "KARGO TAKİP" linkini tıklayarak veya kargo şirketinin internet sitesinden siparişinizi takip edebilirsiniz. Eğer kargo bilgileri eksik veya hatalı girilmiş ve takip edemiyorsanız siparis@vardek.com adresine soru sorarak bilgi alabilirsiniz.

 • Kargo takip numarasına nereden ulaşabilirim?

  Kargo  Gönderi bilgilerine, Hesabım sayfanızdaki Üye Siparişleri başlığının altında yer alan "KARGO TAKİP" linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

 • Kargo ücretini kim ödüyor?

  Ürün sayfasında, kargo şirketi ve kargo ücreti başlıklarında mağazamızın size sunduğu kargo seçenekleri yer alır. 
  Not: vardek.com'da 2 tip kargo ücreti bulunmaktadır:
   
  - Alıcı Öder
  - Mağaza Öder (Ücretsiz Kargo)
   
 • Kargo takip numarası görünüyor fakat kargo takibi yapamıyorum. Ne yapabilirim?

  vardek.com'da ödeme alındıktan sonra, belirtilen tedarik süresi içinde ürünü kargolanır ve sisteme kargo bilgileri girilir. Kargo bilgileri, e-posta adresinize gönderilir. Hesabım sayfanızdaki Üye Siparişleri başlığının altında yer alan "KARGO TAKİP" linkini tıklayarak veya kargo şirketinin internet sitesinden siparişinizi takip edebilirsiniz. Eğer kargo bilgileri eksik veya hatalı girilmiş ve takip edemiyorsanız sipariş@vardek.com adresine soru sorarak bilgi alabilirsiniz.

 • Mağazanın ürünü gönderip göndermediğini nasıl görebilirim?

  Mağaza ürünü kargolayıp kargo bilgilerini sisteme girer. Kargo bilgileri, e-posta adresinize gönderilir. Hesabım sayfanızdaki Sipariş Durumu başlığının altında yer alan Üye Siparişleri alanından "KARGO TAKİP" linkini tıklayarak veya kargo şirketinin internet sitesinden siparişinizi takip edebilirsiniz.

 • Kargo firmaları ve kargo ücretleri hakkında önemli bilgiler nelerdir?

  Beğendiğiniz ürünü satın almadan önce ürün sayfasında kargo firmasını, kimin ödeyeceğini ve ürünün hangi şehirden gönderileceğini kontrol etmelisiniz. Kargo ücretinin kime ait olduğu, mağaza tarafından ürün sisteme girilirken belirlenmektedir. vardek.com'da 2 tip kargo ücreti bulunmaktadır:
  - Alıcı Öder
  - Mağaza Öder (Ücretsiz Kargo)
 • Kargo adresini değiştirdim fakat daha önceki adrese gönderildi. Ne yapabilirim?

  Durumu siparis@vardek.com adresiine yeni adres bilgileriniz ve sipariş bilgilerinizle bildiriniz. Müşteri temsilcisi onayınızı aldıktan sonra kargoyu yeni adresinize yönlendirmek için kargo firmasına talimat geçecektir.
 • Evde kimse olmadığı için ürün geri gönderilmiş.Ne yapabilirim?

  Ürün satın alma sırasında, teslimat kısmında belirtilen kişi adına, bir yakını kimlik tespiti ile kargodan ürünü  teslim alabilir. Ancak ürün gönderimi yapılan kargo firmaları eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefonları bulunur. Kargo şubesi, ürününüzü  3 gün boyunca bekletir ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgilerle ulaşabilir ve teslimatla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Böyle durumlarda hızlı bir şekilde kargo firmasıyla irtibata geçtikten sonra, tekrar kargo talebinde bulunmanızı rica ederiz. Ürün çoktan mağazaya ulaştıysa ürünün tekrar kargoya verilmesi için mağaza ile irtibata geçebilirsiniz. 

 • Fatura adresi ile teslimat adresi farklı olabilir mi?

  Ürün satın alma sırasında, teslimat ve fatura adresinizi dilerseniz aynı, dilerseniz farklı seçebilirsiniz. Ürün satın alırken “Yeni Teslimat Adresi Ekle” bölümününden yeni adres girebilir veya “Kayıtlı Adresler” arasından seçim yapabilirsiniz. 

 • Ürünü farklı bir isim teslim alabilir mi?

  Ürün satın alırken teslimat isminde belirtilen kişi adına, bir yakını kimlik tespiti ile kargodan ürünü  teslim alabilir.

 • Hasar tespit tutanağı nedir ?

  Kargonun kendisinde veya ambalajında herhangi bir hasar (yırtılma, patlak, ezilme ve ıslanma vb.) meydana gelmesi halinde tespit amaçlı düzenlenen belgedir.

 • Hangi durumlarda hasar tespit tutanağı tutulmalı?

  Ürünün teslimi sırasında orijinal kutusunda, kargo paketinde veya üründe hasar, darbe, kırık, kusur tespit ettiğiniz durumlarda kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturabilirsiniz. 

 • Durum tespit tutanağı ne işe yarar?

  Durum tespit tutanağı, ürününüzü teslim aldığınız esnada kargo görevlisine düzenletmeniz gereken ve ürünü iade edebilmeniz için gerekli evraktır. Ürününüzde eksik, arıza, kusur veya belirtilenden farklı bir durum olduğunda kargo görevlisine bu belgeyi hazırlatmalısınız. 

 • Kargoda ürüne zarar geldiyse sorumluluk kime aittir?

  vardek.com'da satışa sunulan tüm ürünler kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken mağazalar tarafından hasar kontrolünden geçer. Buna rağmen cam eşya, elektrikli ısıtıcı gibi niteliği itibarıyla hassas ürünlerde , taşıma sırasında düşürülmesi veya kargoya hatalı yüklenmesi nedeniyle hasar oluşabilir.
   
  Böyle bir durumda süreç  aşağıdaki gibi işler;
  Siparişiniz, kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatın. 
  Hasar Tespit Tutanağı: Kargonun kendisinde veya ambalajında herhangi bir hasar (yırtılma, patlak, ezilme ve ıslanma vb.) meydana gelmesi halinde tespit amaçlı düzenlenen belgedir.
  Hasar Tespit Tutanağı hazırlanırken kargo görevlisinin tutanağa yazdığı açıklamalara dikkat edin. Örneğin; “Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.” gibi bir açıklama, ürünün taşınma sırasında zarar görmediği şeklinde yorumlanır ve değişim talebiniz sırasında sorun yaşamanıza neden olur. 
  Görevliyi, hasarlı gelen ürünle ilgili tam ve doğru kelimelerle tutanak tutması için uyarın. “Ürün teslim edildiğinde kontrol edildi ve hasarlı olduğu görüldü.” gibi bir açıklamanın yer aldığı tutanak, ürün iade işleminizi hızlandıracaktır.
  Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlamalarını istemeniz gerekir. 
  Hasar Tespit Tutanağı ile birlikte hasarlı ürünü satıcıya  geri gönderdiğinizde ürün değişimi işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir. 
  Kargo tazmini konusunda sorun yaşamamak için, hasarlı ürünü size teslimatı yapan kargo firması ile geri gönderin.
 • Kargo ücreti, her ürün için ayrı ayrı uygulanıyor mu?

  Ürünlerin sipariş kodu aynı olsa bile ürünleri satın aldığınız mağazalar farklı  olabilir. Aynı mağazadan tek seferde  alınan birden fazla ürün, tek kargo ile toplu gönderilebilirken farklı mağazalardan alınan ürünler için tek kargo ile gönderim yapılmamaktadır. Satın aldığınız ürünün mağaza tarafından birlikte gönderime uygun olarak belirtilmiş olması gerekmektedir. 

 • Varsayılan kargo adresini nasıl değiştirebilirim?

  Hesabım sayfanızdaki Bilgilerim başlığının altında yer alan Teslimat Adresi sekmesini tıklayarak bilgilerinizi görüntüleyip güncelleyebiliyorsunuz. Sisteme en fazla 10 adet teslimat adresi ekleyebilirsiniz

 • Satın alınan ürünün yurt dışı teslimatı yapılıyor mu?

  vardek.com'dan satın aldığınız ürünlerin teslimatı sadece Türkiye sınırları içerisine ve KKTC'ye  yapılmaktadır.

 • Ambar Tesellüm Belgesi (Kargo alım belgesi) Nedir?

  Müşteri adresinden alınan kargolar için düzenlenen maliye onaylı yasal belgedir.

 • Kargo Teslim Belgesi Nedir?

  Kargoların, alıcısına teslim edilirken imza ve kimlik bilgilerinin yazıldığı fatura nüshasıdır. Maliye onaylı yasal belgedir.

 • Kargo Terimleri ve Açıklamaları Nelerdir?

  Alo Gönderiniz Var

  Alıcının, telefon ile bilgilendirilip kargosunu şubeden teslim alma hizmetidir.

  Ambar Tesellüm Belgesi (Kargo Alım Belgesi)

  Müşteri adresinden alınan kargolar için düzenlenen maliye onaylı yasal belgedir.

  Çıkış Şubesi

  Kargonun gönderildiği şubedir.

  Desi

  Herhangi bir paket, koli ya da sandığın 3 boyutunun (en, boy, yükseklik) santimetre (cm) cinsinden birbiriyle çarpılıp 3.000’e bölünmesiyle hesaplanan hacimsel ağırlığıdır.

  Devir Kargo

  Varış şubesine ulaştığı gün, çeşitli sebeplerden (müşterinin gönderisini almaması, adresinde bulunmaması, yanlış adres verilmiş olması vb.) dolayı teslim edilemeyen ve alıcısı tarafından maksimum 6 gün içerisinde şube veya acentelerden alınması gereken kargodur.

  Direkt Kapıdan

  Müşteri adresinden alınan kargo hizmetidir.

  Direkt Kapıya

  Alıcı adresine teslimi yapılan kargo hizmetidir.

  Durum Tespit Tutanağı

  Kargoyu teslim alan kişinin talebi üzerine onun nezaretinde hazırlanan içerik tespit belgesidir.

  Gelen Kargo

  Müşteriye gelen kargodur.

  Giden Kargo

  Mağaza tarafından gönderilen kargodur.

  Gönderi Kodu

  Faturası kesilen kargonun sistemde takibinin yapılması için kullanılan takip numarasıdır.

  Haberli Kargo

  Herhangi bir ihbara gerek kalmaksızın alıcının geleceğini bildiği ve şubeden gelerek teslim aldığı kargodur.

  Hasar Tespit Tutanağı

  Kargonun kendisinde veya ambalajında herhangi bir hasar (yırtılma, patlak, ezilme ve ıslanma vb.) meydana gelmesi halinde tespit amaçlı düzenlenen belgedir.

  İhbar Notu

  Alıcının, adresinde bulunamaması durumunda kapıya bırakılan ihbar notudur.

  Kapıdan Kapıya

  Gönderenin adresinden alınıp alıcı adresine teslimi yapılan kargo hizmetidir.

  Kargo Teslim Belgesi

  Kargoların, alıcısına teslim edilirken imza ve kimlik bilgilerinin yazıldığı fatura nüshasıdır. (Maliye onaylı yasal belgedir.)

  Manifesto Torbası

  Doküman, dosya ve mi paketler ile toplu taşıma listelerinin konulduğu torbadır.

  Mi Paket

  Manifesto torbası içinde taşınan 3 kg’dan (1 desiden) küçük paketlerdir.

  Nöbetçi Şube

  Müşterilerin, mesai sonrasında acil kargolarını getirebilecekleri şubelerdir.

  Peşin Ödeme

  Kargo ücretinin gönderici tarafından ödenmesidir.

  Taşıma Faturası

  Kargo için şubelerde düzenlenen faturadır.

  Taşınması Yasak Kargo

  Kanunlarca taşınması yasaklanmış ya da taşınılan diğer kargolara, çalışanlara zarar vermesine ve araç sürücülerinin istenmedik kazalarla karşı karşıya kalmalarına  sebep olacak kargolardır.

  Ücret Alıcı

  Kargo ücretinin alıcı tarafından ödenmesidir.

 • Kargoda olan siparişimin yerini öğrenmek istiyorum. Ne yapabilirim?

  vardek.com'da ödeme alındıktan sonra, mağaza belirttiği tedarik süresi içinde ürünü kargolar ve sisteme kargo bilgilerini girer. Kargo bilgileri, e-posta adresinize gönderilir. Hesabım sayfanızdaki Sipariş Durumu başlığının altında yer alan Mevcut Sipariş alanından "KARGO TAKİP" linkini tıklayarak veya kargo şirketinin internet sitesinden siparişinizi takip edebilirsiniz.

 • Siparişim kargoya teslim edildikten ne kadar zaman sonra bana ulaşır?

  Mücbir sebepler (Hava, yol muhalefeti vb.), kargo tarafından adrese teslim hizmeti verilmeyen veya belirli gün adrese teslimat yapılan yerler hariç, kargo firmaları ortalama şehir içi ve 600 Km'ye kadar mesafelerde 1 iş günü, 600 km üstü mesafeler için 2 iş günü içinde teslimat yapmaktadır.

 • İade/Değişim kargo maliyeti kim tarafından karşılanır?

  Cayma hakkı kapsamındaki ürün iadelerinde, iade kargo ücreti mağazaya aittir. Müşterilerin kişisel sebeplerle dahi olsa kargo ücreti ödemeden ürünleri iade etme hakkı vardır.

 • Kargo ücreti Mağaza Öder (Ücretsiz Kargo) olarak gözüküyor.Sipariş teslimat adresi Kıbrıs seçilmesi durumunda da ücretsiz kargo geçerli midir?

  Ücretsiz kargo seçeneği sadece Türkiye sınırları içerisindeki teslimat adresleri için geçerlidir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.